Żółty-zielony-niebieski
Rytro/Beskid Sądecki

Mała pętelka trzema szlakami. Wyruszamy żółtym szlakiem nad Kanarkówkę z Rytra przez Połom dochodzimy do przysiółku Cyrchla. Za ostatnim domem skręcamy w lewo do lasu, dalej przez las dróżką grzbietową. Z lewej strony prześwituje polana Kanarkówka. Za szczytem szlak żółty trawersuje , dochodzi do niego szlak zielony z Barcic na Wdżary Niżne. W lesie bukowym gruntow dróżka prowadzi grzbietem, po prawej stronie ciągnie się Polana Paszkowa. Po chwili szlak wykręca na południe , dochodzimy do polany i lasków Wdżarów Niżnych. Dochodzimy do szlaku niebieskiego przychodzącego z Wielkiej Roztoki na prehybę. Szlak zielony kończy się. Skręcamy w lewo szlakiem niebieskim. Schodzimy stromym zejściem lasem bukowym w dół. Dochodzimy do polany śródleśnej. Przy końcu polany wchodzimy w las jodłowy, po chwili dochodzimy do kładki przerzuconej przez potok Roztoka. Skręcamy w lewo i wygodną bitą drogą dochodzimy do leśniczówki. Dalej drogą asfaltową przechodząc koło Gminnego Parku Ekologicznego schodzimy do Rytra.

Fot.: Tadeusz Dziedzina
                                                                        
<<<powrót galeria
następna strona>>>
Twoja miejscowość w sieci, czyli "Rytro i okolice" w swoim zamyśle ma promować piękno i atrakcje turystyczne Rytra oraz jego okolic.

Jeśli masz jakieś zdjęcia do udostępnienia lub informacje o ciekawych atrakcjach prosimy o kontakt. Proszę pisać na e-maila :
rytro.okolice@tlen.pl
                                                                                                                                  
Właścicielem portalu jest:
                                                                                                                                                                                                             Tadeusz  Dziedzina
Rytro i okolice
Twoja miejscowość
            w sieci
 Statystyki