Roztoka Ryterska-styczniowe klimaty
Beskid Sądecki

"Źródło znajduje się nieco na północ od Przełęczy Żłobki ( 1104 m n.p.m.) w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej na wysokości ok. 1080 m n.p.m. Potok płynie stąd w kierunku północno-wschodnim doliną ograniczoną od południowego wschodu grzbietem Wielkiego Rogacza ( 1182 m n.p.m.) , Niemcowej ( 963 m n.p.m.) i Kordowca ( 763 m n.p.m.), natomiast od północnego zachodu - bocznym, odbiegającym z Radziejowej( 1266 m n.p.m.). Zboczami doliny spływają niewielkie potoki (m.in. Podskalny (Podskalnianka), Żabieniec) zasilające Małą Roztokę na całej długości jej biegu. W miejscowości Roztoka Ryterska (ok. 400 m n.p.m.) uchodzi do Wielkiej Roztoki, która następnie w Rytrze wpada do Popradu.

Wzdłuż potoku prowadzi zielony szlak gminny turystyki pieszej, biegnący z Roztoki Ryterskiej na szczyt Niemcowej ( 963 m n.p.m.). ."

(Źródło: http://www.beskidsadecki.eu)

Fot.: Tadeusz Dziedzina
                                                                        
<<<powrót galeria
następna strona>>>
Twoja miejscowość w sieci, czyli "Rytro i okolice" w swoim zamyśle ma promować piękno i atrakcje turystyczne Rytra oraz jego okolic.

Jeśli masz jakieś zdjęcia do udostępnienia lub informacje o ciekawych atrakcjach prosimy o kontakt. Proszę pisać na e-maila :
rytro.okolice@tlen.pl
                                                                                                                                  
Właścicielem portalu jest:
                                                                                                                                                                                                             Tadeusz  Dziedzina
Rytro i okolice
Twoja miejscowość
            w sieci
 Statystyki